Gyaan Ghar

Home

Advertisement

राजमो भन्छ ः सरकारी जग्गाको अवैध कब्जाको निष्पक्ष जाँच होस्

काठमाडौँ, फागुन १ । सरकारी जग्गालाई अवैध प्रकारले कब्जा गर्नु गलत भएको भन्दै राष्ट्रिय जनमोर्चा कार्यालयले विज्ञप्ति जारी गरेको छ । पार्टी अध्यक्ष चित्रबहादुर के.सी.ले हस्ताक्षर गरेको विज्ञप्तिमा बाँसबारी जुत्ता कारखानाको जग्गा, ललिता निवास, गिरीबन्धु टी स्टेटका जग्गाहरूको कब्जाको बिषयमा निष्पक्ष जाँच गरी दोषीलाई कारबाही गर्न समेत माग गरिएको छ । 

विज्ञप्ति को पूर्ण पाठ यस प्रकार छ ः बाँसबारी जुत्ता कारखानाको जग्गालाई अवैध प्रकारले कब्जा गरेको भन्ने विषयमा राष्ट्रिय जनमोर्चाको गम्भीर ध्यान आकर्षित भएको छ । नेपालमा अहिले धेरैतिर त्यस प्रकारका सरकारी जग्गाहरूमा कब्जा गर्ने कार्यहरू भइरहेका समाचार विभिन्न सञ्चार माध्यममा आइरहेका छन् । हाम्रो जोड यो कुरामा छ कि त्यस प्रकारका सबै विवादमा सरकारले निष्पक्ष र उच्च स्तरीय छानबिन गरेर इमानदारी र दृढतापूर्वक कारबाही गर्नुपर्ने आवश्यकता छ ।

 बाँसबारी जुत्ता कारखानाको विषयमा पनि सरकारले त्यही प्रकारको नीति अपनाउने छ भन्ने हामीले आशा गरेका छौँ । देशको कुनै पनि भागमा सरकारी जग्गाबारे अपनाइने त्यस प्रकारको नीतिप्रति हाम्रो पार्टीको समर्थन रहने छ र त्यही कुरा बाँसबारी जुत्ता कारखानाको जग्गाबारे हाम्रो नीति भएको कुरा हामीले स्पष्ट गर्न चाहन्छौँ । ललिता निवास सरकारी जग्गा अपचलन, गिरीबन्धु टी स्टेट जग्गा अपचलन लगायतका प्रकरण पनि देशका सामू रहेका छन् । यी सबै प्रकरणहरूमा सरकारले निष्पक्ष छानबिन गरी दोषीलाई सजायको दायरामा ल्याउन हामीले जोड दिन चाहन्छौँ । यस सिलसिलामा गिरिबन्धु टी–स्टेटबारे सर्वोच्च अदालतले गरेको फैसलालाई हामीले स्वागत गर्दछौँ र त्यसलाई दृढतापूर्वक कार्यान्वयन गर्नका लागि हामीले सरकारको ध्यान आकर्षित गर्दछौँ ।

यो खबर पढेर तपाईलाई कस्तो महसुस भयो ?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

प्रतिक्रिया दिनुहोस

राजनीति

सामुदायिक विद्यालयको शिक्षामा फड्को मार्न सक्रिय ‘हेड सर’ मोहन भण्डारी

सामुदायिक विद्यालयको शिक्षामा फड्को मार्न सक्रिय ‘हेड सर’ मोहन भण्डारी

धनगढी । सामुदायिक विद्यालयमा विद्यार्थीको सङ्ख्या घट्दो रहेको जनगुनासो जताततै सुनिन्छ। सामुदायिक विद्यालयका शिक्षक राजनीत...
दक्षिणी इटालीमा दुई जहाज डुब्दा ११ जनाको मृत्यु, ६० भन्दा बढी बेपत्ता

दक्षिणी इटालीमा दुई जहाज डुब्दा ११ जनाको मृत्यु, ६० भन्दा बढी बेपत्ता

काठमाडौँ । दक्षिणी इटालीको तटमा दुई वटा जहाज डुब्दा ११ जनाको मृत्यु भएको छ भने ६० भन्दा बढी बेपत्ता भएका छन् । जर्मन प...
एनजिओको सहयोग नलिन संसदीय समितिहरूलाई निर्देशन

एनजिओको सहयोग नलिन संसदीय समितिहरूलाई निर्देशन

काठमाडौँ ।  सङ्घीय संसद् सचिवालयले संस्थागत जानकारी एवं अनुमतिबिना गैरसरकारी संस्था (एनजिओ) को सहयोग नलिन संसदीय समि...
काठमाडौँ महानगरको ‘मस्यौदा नीति, पृष्ठपोषण कार्यक्रम’ मा सहभागी हुन खुला आव्हान

काठमाडौँ महानगरको ‘मस्यौदा नीति, पृष्ठपोषण कार्यक्रम’ मा सहभागी हुन खुला आव्हान

काठमाडौँ । काठमाडौँ महानगरपालिकाले मस्यौदा गरेको ‘वहुबर्षे शिक्षा नीति’लाई सहभागितामूलक बनाउन असार ७ गते सुझाव सङ्कलन गर्...
Home
ताजा अपडेट
ट्रेन्डिङ
Search