Gyaan Ghar

Home

Advertisement

मानव तस्करीको आशङ्कामा ३०३ भारतीय बोकेको विमान फ्रान्समा रोकाइयो, चेकजाँच हुँदै

पेरिस, ६ पुस । संयुक्त अरब इमिरेट्स (युएई) बाट ३०३ भारतीय यात्रु बोकेर निकारागुआको उडान फ्रान्समा अवतरण गरिएको छ ।

 

मानव बेचबिखनको डरले यस्तो कारबाही गरिएको हो । फ्रान्सेली स्थानीय सञ्चारमाध्यमका अनुसार फ्रान्सको राष्ट्रिय सङ्गठित अपराध विरुद्धको एकाइ जुनाल्कोले घटनाको अनुसन्धानको जिम्मा लिएको छ ।

 

अनुसन्धान एजेन्सीले सबै यात्रुसँग सोधपुछ गरिरहेको छ। समाचार एजेन्सी रोयटर्सका अनुसार युनिटले थप सोधपुछका लागि दुई जनालाई हिरासतमा लिएको छ। यति मात्र होइन भारतीय दूतावासको टोली घटनास्थल पुगेको छ । दूतावासले यात्रुको हित र सुरक्षा महत्त्वपूर्ण रहेको बताएको छ ।

 

वास्तवमा, रोमानियाली कम्पनी लेजेन्ड एयरलाइन्सको ए ३४० विमान दुबईबाट निकारागुवा उडेको थियो। यो पेरिसबाट १५० किलोमिटर पूर्वमा रहेको भिट्री एयरपोर्टमा पार्क गरिएको छ। वात्री एयरपोर्टले प्रायः बजेट एयरलाइन्स सेवा गर्दछ। भारतीय मिडिया का अनुसार विमानमा इन्धन भर्नु पर्ने थियो। बोर्डमा ३०३ नागरिकहरू सम्भवतः युएईमा काम गर्छन्। त्यसपछि मानव बेचबिखनको आशङ्कामा रोकियो ।

 

फ्रान्स पुगेपछि यात्रुहरूलाई पहिले विमानमा राखिएको थियो तर त्यसपछि बाहिर निकालेर टर्मिनल भवनमा पठाइयो। प्रहरीले पुरै विमानस्थललाई घेराबन्दी गरेको छ । वास्तवमा, फ्रान्सेली अधिकारीहरूले विमानमा सवार व्यक्तिहरू मानव तस्करीको सिकार हुन सक्ने जानकारी प्राप्त गरेका थिए। यात्रुहरूलाई विमानस्थलको प्रतीक्षालयमा पठाइएको छ, जहाँ रातभर बस्नका लागि बेडको व्यवस्था गरिएको छ। लेजेन्ड एयरलाइन्सले यस घटनामा अहिलेसम्म कुनै प्रतिक्रिया दिएको छैन।

यसैबिच भारतीय दूतावासले अधिकारीहरू विमानस्थलमा पुगेको र फ्रान्सेली अधिकारीसँग सम्पर्कमा रहेको जानकारी दिएको छ । भारतीय दूतावासले दुबईबाट निकारागुआका लागि उडेको एक उडानलाई नियन्त्रणमा लिएको फ्रान्सेली अधिकारीले जानकारी दिएको छ । विमानमा ३०३ जना सवार रहेका छन्, जसमध्ये अधिकांश भारतीय मूलका नागरिक छन् । ‘फ्रान्सेली अधिकारीहरूले हामीलाई दुबईबाट निकारागुआका लागि ३०३  जना व्यक्तिहरूसहितको विमान, जसमा अधिकांश भारतीय मूलका थिए, फ्रान्सेली विमानस्थलमा प्राविधिक रोकावटमा रोकिएको जानकारी दिए,’ फ्रान्सस्थित भारतीय दूतावासले भनेको छ,  ‘दूतावास टोली पुगेर कन्सुलर पहुँच प्राप्त गरेको छ। हामी यात्रुहरूको कल्याण सुनिश्चित गर्दै स्थितिको अनुसन्धान गरिरहेका छौँ।’

यो खबर पढेर तपाईलाई कस्तो महसुस भयो ?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

प्रतिक्रिया दिनुहोस

राजनीति

संसद्मा प्रधानमन्त्रीलाई फटाहा भनेपछि…

संसद्मा प्रधानमन्त्रीलाई फटाहा भनेपछि…

काठमाडौँ, १० फागुन । प्रतिनिधिसभाको बैठकमा प्रधानमन्त्री पुष्पकमल दाहाल प्रचण्डलाई ‘फटाहा’ भनेपछि सत्तारुढ दलका सांसद...
अफ्रिकामा फेला परे २०० खुट्टा भएका नयाँ प्रजाति

अफ्रिकामा फेला परे २०० खुट्टा भएका नयाँ प्रजाति

काठमाडौँ, १० फागुन । पृथ्वीमा अझै पनि केही प्रजातिहरू छन्, जुन वैज्ञानिकहरूको नजरबाट लुकेका छन्।  यसैबिच, अस्ट्रेल...
वाफ च्याम्पियनसिपमा आज नेपालले इराकको सामना गर्दै

वाफ च्याम्पियनसिपमा आज नेपालले इराकको सामना गर्दै

काठमाडौँ, १० फागुन । नेपालले साउदी अरेबियामा जारी पश्चिम एसिया फुटबल एसोसिएसन (वाफ) च्याम्पियनसिपमा आज दोस्रो खेल खेल...
भारतमा किसान आन्दोलन चर्किदै, एकको मृत्यु: २३ फ्रेबुअरीलाइ ‘कालो दिन’ को रूपमा मनाउने

भारतमा किसान आन्दोलन चर्किदै, एकको मृत्यु: २३ फ्रेबुअरीलाइ ‘कालो दिन’ को रूपमा मनाउने

नयाँ दिल्ली, १० फागुन । पन्जाबका किसानहरूले दिल्ली मार्च (किसान विरोध सभा)  को योजना दुई दिनका लागि स्थगित गरेका छन्,...
Home
ताजा अपडेट
ट्रेन्डिङ
Search