Gyaan Ghar

Home

Advertisement

प्रतिबन्ध भए पछि पब्जीले बनायो भारतका लागि ‘गरूडा सागा’ नामक नयाँ गेम

काठमाडौँ, २७ माघ । यदि तपाईँ ब्याटल रोयल गेम खेल्न मन पराउनुहुन्छ भने, तपाईँले क्राफ्टन को नाम सुन्नु भएको छ। वास्तवमा, क्राफ्टन कम्पनीको नाम हो जसले पबजी र बीजीएमआई जस्ता ब्याटल रोयल गेमहरू बनाउँछ। यो कम्पनीले पहिलो पटक भारतमा पब्जी लन्च गरेको थियो, जसले एक समयमा धेरै लोकप्रियता पाएको थियो, तर पछि भारत सरकारले भारतमा पब्जीलाई प्रतिबन्ध लगाएको थियो।

त्यस पछि क्राफ्टनले विशेष गरी भारतको लागि बीजीएमआई गेम विकास गर्‍यो, त्यसैले यसको नाम ब्याटल ग्राउन्ड मोबाइल इन्डिया हो। पछिल्ला केही वर्षयता यो खेलले निकै लोकप्रियता पनि कमाएको छ ।

अब क्राफ्टनले भारतीय गेमरहरूका लागि एउटा विशेष गेम बनाएको छ, जसलाई खेलेपछि भारतीय गेमरहरूले देशी शैलीको अनुभूति पाउनेछन्, वा बरु रामायणको अलिकति अनुभव लिन सक्नेछन् । यो हुनेछ किनभने अन्य खेलहरू भन्दा फरक यो खेलमा गोला बारुद, बम वा बन्दुक प्रयोग गरिने छैन। यस युद्ध रोयल खेलमा धनु र बाणसँग लडाई हुनेछ वा बरु त्यहाँ युद्ध हुनेछ।

यसै कारण कम्पनीले यस गेमको नाम गरुड सागा राखेको छ । यो गेम केही दिन अघि मात्रै गुगल प्ले स्टोर र एप्पल एप स्टोरमा उपलब्ध गराइएको हो । यस खेलको लागि पूर्व दर्ता सुरु भएको छ। क्राफ्टनको भारतीय शाखाले अल्केमिस्ट गेमसँगको सहकार्यमा यसलाई सिर्जना गरेको हो।

यस खेलको नामबाट तपाईँले थाहा पाउनु भएको छ कि यस खेलमा खेलाडीहरूले चील अर्थात् गरुडको भूमिका खेल्नु पर्नेछ। गरुड हातमा धनुष र बाण लिएर युद्ध भूमिमा प्रवेश गर्नेछन् र शत्रुहरूलाई नष्ट गर्नेछन्। यस गरुडको काम राजा अल्लुलाई नरकको गहिराइबाट बाहिर निकाल्नु हो।

क्राफ्टनले यो रमाइलो भारतीय युद्ध रोयल खेल अध्याय वार रोल आउट गरेको छ। यसमा जम्मा १९ अध्याय हुनेछन् र खेलाडीहरूले प्रत्येक अध्यायमा १५ मल्टी वेभ लेभलहरू पनि पाउनेछन्। यस खेलमा प्रगति गर्न र आफ्नो स्तर बढाउन, गरुडले आफ्नो शक्ति बढाउनु पर्छ।

प्रतिक्रिया दिनुहोस

राजनीति

प्रलेसकाे ७३औँ परिसंवाद कार्यक्रम सम्पन्न

प्रलेसकाे ७३औँ परिसंवाद कार्यक्रम सम्पन्न

श्रावण ४, काठमाडौँ । ‘प्रकृतिको मानव सेवाको भूमिकाको आधारमा नै धर्मको विकास भएको’ प्रा.डा.बद्रिविशाल पोखरेलले बताए । प्रगतिशील ल...
बङ्गलादेशमा आरक्षण विरोधी जरा कति पुरानो छ ?

बङ्गलादेशमा आरक्षण विरोधी जरा कति पुरानो छ ?

काठमाडौँ । बङ्गलादेशमा सरकारी जागिरमा आरक्षण खारेजीको माग गर्दै भएको हिंसात्मक प्रदर्शन र झडपमा मङ्गलवारदेखि कम्...
बङ्गलादेशमा आरक्षण विरुद्धको आन्दोलन चर्कियो, १९ जनाको मृत्यु

बङ्गलादेशमा आरक्षण विरुद्धको आन्दोलन चर्कियो, १९ जनाको मृत्यु

काठमाडौँ । आरक्षण विरुद्ध चलिरहेको राष्ट्रव्यापी आन्दोलनमा बङ्गलादेशका विभिन्न भागमा हालसम्म कम्तीमा १९ जनाको मृत्यु भ...
आजदेखि महिला एसिया कप क्रिकेट, नेपालले युएईको सामना गर्दै

आजदेखि महिला एसिया कप क्रिकेट, नेपालले युएईको सामना गर्दै

काठमाडौँ । आज देखि महिला एसिया कप सुरु हुँदै छ । आजदेखि जुलाई २८, २०२४ सम्म श्रीलङ्काको डाम्बुलामा हुने महिला एस...
Home
ताजा अपडेट
ट्रेन्डिङ
Search