Gyaan Ghar

Home

Advertisement

यौन उत्पीडनको आरोपमा ट्रम्पलाइ ८३.३ मिलियन डलर जरिवाना

म्यानहट, अमेरिका, १२ माघ  । शुक्रवार, म्यानहट्टन सङ्घीय अदालतले पूर्व अमेरिकी राष्ट्रपति डोनाल्ड ट्रम्प विरुद्ध यौन उत्पीडन र मानहानिको मुद्दामा आफ्नो फैसला सुनाएको छ। 

पूर्व राष्ट्रपति ट्रम्प २०२४ मा राष्ट्रपति पदका उम्मेदवारी अन्तिम अवस्थातर्फ पुग्दा उनलाई यो सजाएँ सुनाइएको हो  । अब अदालतको आदेश अनुसार ट्रम्पले लेखक ई जीन क्यारोललाई मानहानि क्षतिपूर्तिको रूपमा ८३.३ मिलियन डलर दिनु पर्नेछ ।

क्यारोलले मानहानिको लागि १० मिलियन डलरको को माग गरेकी थिइन, तर त्यो भन्दा धेरै अदालतले ८३.३ मिलियन डलर क्षतिपूर्तिको आदेश दिएको हो। ट्रम्पले निर्णयपछि आफ्नो वक्तव्यमार्फत उक्त निर्णयलाई हास्यास्पद भन्दै त्यस विरुद्ध अपिल गर्ने बताएका छन् ।

समाचार अनुसार ज्युरीले करिब तीन घण्टाको छलफल र बहस पछि यो निर्णय गरेको थियो। बहस सुरु हुँदा ट्रम्प अदालतमा उपस्थित थिए तर बिचमै बाहिर निस्केका थिए । अदालतमा फैसला पढ्दा ट्रम्प त्यहाँ थिएनन् । जुरिले पत्ता लगाए कि ट्रम्पले क्यारोलको बारेमा भनेको कुराले उनको छवि कलङ्कित गरेको थियो।

यी मामिलाहरूमा क्षतिपूर्ति आदेश

अदालतको आदेशमा  ६५ मिलियन क्षतिपूर्ति र ७.३ मिलियन प्रतिष्ठित मर्मतको लागि समावेश छ। ७७ वर्षीय ट्रम्पले यो निर्णयप्रति असन्तुष्टि व्यक्त गरेका छन् । ट्रम्पले पनि आफ्नो बयान मार्फत क्यारोललाई हानि पुर्‍याउन कसैलाई निर्देशन दिएको कुरा अस्वीकार गरे।

वकिल रोबर्टा कपलानले म्यानहट्टन सङ्घीय अदालतमा आफ्नो समापन तर्क सुरु गरेको केही मिनेट पछि ट्रम्प अचानक आफ्नो सुरक्षा पक्षको सिटबाट उठे र बाहिर निस्कन थाले। समापन तर्कको क्रममा जब लेखक ई जीन क्यारोलका वकिलले निर्णायकलाई आफ्ना ग्राहकलाई क्षतिपूर्ति दिन आग्रह गरे, डोनाल्ड ट्रम्प अदालतबाट बाहिरिएका अन्तर्राष्ट्रिय सञ्चारमाध्यमले जनाएका छन् ।

बाहिर निस्कने क्रममा ट्रम्प खचाखच भरिएको अदालतको कोठामा एक छिन रोकिए र यसै क्रममा गुप्तचर विभागका सदस्यहरूले उनलाई पछ्याउन थाले । पूर्व राष्ट्रपतिको अचानक प्रस्थानले न्यायाधीश लुइस ए कपलानलाई बहसमा हस्तक्षेप गर्न बाध्य तुल्यायो। न्यायाधीश लुइस ए कपलानले भने ट्रम्प अदालतबाट उठेर बाहिर निस्केको रेकर्डमा देखाइने छ।

यो खबर पढेर तपाईलाई कस्तो महसुस भयो ?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

प्रतिक्रिया दिनुहोस

राजनीति

सामुदायिक विद्यालयको शिक्षामा फड्को मार्न सक्रिय ‘हेड सर’ मोहन भण्डारी

सामुदायिक विद्यालयको शिक्षामा फड्को मार्न सक्रिय ‘हेड सर’ मोहन भण्डारी

धनगढी । सामुदायिक विद्यालयमा विद्यार्थीको सङ्ख्या घट्दो रहेको जनगुनासो जताततै सुनिन्छ। सामुदायिक विद्यालयका शिक्षक राजनीत...
दक्षिणी इटालीमा दुई जहाज डुब्दा ११ जनाको मृत्यु, ६० भन्दा बढी बेपत्ता

दक्षिणी इटालीमा दुई जहाज डुब्दा ११ जनाको मृत्यु, ६० भन्दा बढी बेपत्ता

काठमाडौँ । दक्षिणी इटालीको तटमा दुई वटा जहाज डुब्दा ११ जनाको मृत्यु भएको छ भने ६० भन्दा बढी बेपत्ता भएका छन् । जर्मन प...
एनजिओको सहयोग नलिन संसदीय समितिहरूलाई निर्देशन

एनजिओको सहयोग नलिन संसदीय समितिहरूलाई निर्देशन

काठमाडौँ ।  सङ्घीय संसद् सचिवालयले संस्थागत जानकारी एवं अनुमतिबिना गैरसरकारी संस्था (एनजिओ) को सहयोग नलिन संसदीय समि...
काठमाडौँ महानगरको ‘मस्यौदा नीति, पृष्ठपोषण कार्यक्रम’ मा सहभागी हुन खुला आव्हान

काठमाडौँ महानगरको ‘मस्यौदा नीति, पृष्ठपोषण कार्यक्रम’ मा सहभागी हुन खुला आव्हान

काठमाडौँ । काठमाडौँ महानगरपालिकाले मस्यौदा गरेको ‘वहुबर्षे शिक्षा नीति’लाई सहभागितामूलक बनाउन असार ७ गते सुझाव सङ्कलन गर्...
Home
ताजा अपडेट
ट्रेन्डिङ
Search