Gyaan Ghar

Home

Advertisement

नरिवलको तेलमा मेथीको पाउडर मिसाएर लगाउँदा हट्नेछ कपालको सेतोपना

काठमाडौँ, ६ माघ । उमेरमा नै कपाल सेतो हुनु आजको समयमा यस्तो समस्या बनेको छ कि धेरै मानिसहरू यससँग लडिरहेका छन् ।

 

अझै सानै उमेरमा मानिसको कपाल सेतो हुने गर्छ र यो समस्या साना बालबालिकामा पनि देखिने गरेको छ । कहिलेकाहीँ रासायनिक उत्पादनहरू र शरीरमा केही पोषक तत्त्वहरूको कमीको कारणले कपालको समय अगावै सेतो हुन सक्छ।

 

यो समस्याबाट बच्न कपालको हेरचाह गर्ने धेरै प्रकारका उत्पादनहरू बजारमा उपलब्ध भएता पनि त्यसको नतिजा कस्तो हुन्छ भन्ने पुष्टि भएको छैन। यस्तो अवस्थामा यो समस्याबाट छुटकारा पाउन प्राकृतिक उपाय अपनाउनु राम्रो हुन्छ । यदि तपाईँ तपाईँको सेतो कपाल केही दिनमा कालो र बाक्लो हुन चाहनुहुन्छ भने तपाईँ यी प्राकृतिक उपचारको मद्दत लिन सक्नुहुन्छ।

 

आउनुहोस् यो समाधानको एक उपायका बारेमा कुरा गरौँ ।

 

नरिवलको तेल धेरै वर्षदेखि छाला र कपालको हेरचाहमा प्रयोग हुँदै आएको छ। खास गरी कपालको कुरा गर्ने हो भने यसले कपाललाई गहिरो पोषण दिनुका साथै धेरै प्रकारका समस्याहरू हटाउन पनि मद्दत गर्छ। यदि तपाईँले यो तेललाई नियमित रूपमा प्रयोग गर्नुभयो भने तपाईँले छालाको धेरै प्रकारका समस्याहरू हटाउन सक्नु हुन्छ। नरिवलको तेलमा केही चीजहरू मिसाएर लगाउन सक्नुहुन्छ, जसले कपाललाई प्राकृतिक रूपमा कालो बनाउन र वृद्धि बढाउन मद्दत गर्दछ।

 

सेतो कपालको समस्या हटाउन नरिवलको तेलमा मेथीको दाना मिसाएर लगाउन सक्नुहुन्छ । कपाल झर्ने समस्यालाई हटाउनुका साथै यसले प्राकृतिक रूपमा कालो बनाउन पनि मद्दत गर्छ र कपाललाई मजबुत बनाउन पनि फाइदाजनक साबित हुन सक्छ।

 

यो तेल बनाउन मेथीको दाना राम्ररी पिस्नुहोस्। अब ३–४ चम्चा तेलमा १ चम्चा पाउडर लिनुहोस्, यसलाई राम्ररी मिलाउनुहोस् र उमाल्नुहोस्। त्यसपछि यो तेललाई एयर टाइट कन्टेनरमा राख्नुहोस् र हप्तामा कम्तीमा दुई पटक यो तेल कपालमा लगाउनुहोस्। यसबाट कपाल सेतो हुने समस्या समाधान हुन्छ ।

यो खबर पढेर तपाईलाई कस्तो महसुस भयो ?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

प्रतिक्रिया दिनुहोस

राजनीति

नैतिक प्रश्न उठ्ने गरी तदर्थ सरकार चलाउन कुनै रुचि थिएन र छैन- प्रधानमन्त्री

नैतिक प्रश्न उठ्ने गरी तदर्थ सरकार चलाउन कुनै रुचि थिएन र छैन- प्रधानमन्त्री

राष्ट्रिय सभा अन्तर्गत राष्ट्रिय सरोकार तथा समन्वय समितिको बैठकमा बुधबार समितिका सदस्यहरूले राखेका जिज्ञासाको जवाफ दिँदै प्रध...
प्रधानमन्त्री प्रचण्डले आज विश्वासको मत लिँदै

प्रधानमन्त्री प्रचण्डले आज विश्वासको मत लिँदै

राष्ट्रिय सभा अन्तर्गत राष्ट्रिय सरोकार तथा समन्वय समितिको बैठकमा बुधबार समितिका सदस्यहरूले राखेका जिज्ञासाको जवाफ दिँदै प्रध...
२०२४ का निर्वाचन- विश्वभर सत्ता हल्लाउने मत परिणाम

२०२४ का निर्वाचन- विश्वभर सत्ता हल्लाउने मत परिणाम

काठमाडौँ । गत साता बेलायत, फ्रान्स, इरान जस्ता ठुला देशमा चुनाव भएको थियो । यी देशका चुनावी परिणामले तत्कालीन सत्तारुढ ने...
त्रिशूली नदीमा खसेका दुई वटा बसको खोजी कार्य जारी

त्रिशूली नदीमा खसेका दुई वटा बसको खोजी कार्य जारी

काठमाडौँ । पहिरोले त्रिशूली नदीमा खसेका दुई वटा बसको खोजी कार्य जारी रहेको छ । प्रहरीका अनुसार आज बिहान ३ बजेको समयमा ...
Home
ताजा अपडेट
ट्रेन्डिङ
Search