Gyaan Ghar

Home

Advertisement

जाडोबाट बच्न यी चार कुरा खानुहोस्, जसको कयौँ फाइदा छन्

काठमाडौँ, ३० मङ्सिर । जाडो मौसम नजिकिँदै जाँदा हाम्रो खाने बानीमा पनि परिवर्तन हुन्छ । गर्मीको तुलनामा जाडोमा हामीले आफ्नो आहारमा केही कुरा समावेश गर्छौँ, जसले शरीरलाई न्यानो राख्छ र चिसो र रोगबाट बचाउँछ।

 

त्यसैले जाडोमा चिसोबाट बच्न शरीरलाई न्यानो राख्ने खानेकुरा खानुहोस् । यस्ता धेरै चीजहरू छन्, जुन खाँदा शरीरमा न्यानोपन आउँछ। जाडोमा आफ्नो आहारमा यी ४ कुरा समावेश गर्नु भयो भने तपाईँलाई फाइदा हुन सक्छ ।

 

खजूर
जाडोमा खजूर खानु निकै फाइदाजनक हुन्छ । खजूरमा भिटामिन ए र बी राम्रो मात्रामा पाइन्छ । खजुरहरूको प्रकृति तातो हुन्छ। जसले चिसो मौसममा राहत दिन्छ । यसले हाम्रो शरीरलाई भित्रबाट तातो राख्छ। यसमा फस्फोरस, पोटासियम, क्याल्सियम, म्याग्नेसियम र फाइबर पनि पर्याप्त मात्रामा पाइन्छ। जसले हामीलाई धेरै रोगबाट मुक्ति दिन्छ ।

गुड
जाडोमा गुड्को सेवन गर्नु निकै फाइदाजनक हुन्छ । गुड पेट र सम्पूर्ण शरीरको लागि धेरै लाभदायक छ। यसको सेवनले हाम्रो मेटाबोलिजम राम्रो रहन्छ । यो पाचनका लागि पनि निकै फाइदाजनक हुन्छ, यसमा आइरन पाइन्छ । जसले एनिमिया जस्ता समस्यालाई कम गर्न मद्दत गर्छ । साथै जाडोको चिसोमा गुडले शरीरमा न्यानोपन पैदा गर्छ ।

 

तिल
जाडो मौसममा तिलको दाना खानु निकै फाइदाजनक हुन्छ । तिलको गुण प्राकृतिक रूपमा तातो हुन्छ। त्यसैले जाडोमा शरीरलाई भित्रबाट न्यानो राख्न मद्दत गर्छ। तिलमा फ्याट र प्रोटिन पाइन्छ, जसले शरीरलाई ऊर्जा दिन्छ। यो हड्डीका लागि पनि फाइदाजनक हुन्छ । तिलको दाना खाँदा रोग प्रतिरोधात्मक क्षमता बढ्छ र रुघाखोकी जस्ता सामान्य रोगसँग लड्ने शक्ति मिल्छ ।

बदाम

जाडोमा बदाम खानु निकै फाइदाजनक हुन्छ । बदाममा राम्रो मात्रामा फ्याट र प्रोटिन पाइन्छ जसले ऊर्जा प्रदान गर्छ र शरीरलाई न्यानो राख्छ। यसबाहेक बदाममा भिटामिन ई, म्याग्नेसियम, फस्फोरस र अन्य खनिजहरू पनि पाइन्छ जसले चिसोसँग लड्न मद्दत गर्छ। बदाम खाँदा रोग प्रतिरोधात्मक क्षमता बढ्छ, जसले हामीलाई रुघाखोकी जस्ता रोगबाट बचाउन मद्दत गर्छ । त्यसैले जाडोमा बदाम शरीरका लागि निकै फाइदाजनक हुन्छ ।

यो खबर पढेर तपाईलाई कस्तो महसुस भयो ?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

प्रतिक्रिया दिनुहोस

राजनीति

अफ्रिकामा फेला परे २०० खुट्टा भएका नयाँ प्रजाति

अफ्रिकामा फेला परे २०० खुट्टा भएका नयाँ प्रजाति

काठमाडौँ, १० फागुन । पृथ्वीमा अझै पनि केही प्रजातिहरू छन्, जुन वैज्ञानिकहरूको नजरबाट लुकेका छन्।  यसैबिच, अस्ट्रेल...
वाफ च्याम्पियनसिपमा आज नेपालले इराकको सामना गर्दै

वाफ च्याम्पियनसिपमा आज नेपालले इराकको सामना गर्दै

काठमाडौँ, १० फागुन । नेपालले साउदी अरेबियामा जारी पश्चिम एसिया फुटबल एसोसिएसन (वाफ) च्याम्पियनसिपमा आज दोस्रो खेल खेल...
भारतमा किसान आन्दोलन चर्किदै, एकको मृत्यु: २३ फ्रेबुअरीलाइ ‘कालो दिन’ को रूपमा मनाउने

भारतमा किसान आन्दोलन चर्किदै, एकको मृत्यु: २३ फ्रेबुअरीलाइ ‘कालो दिन’ को रूपमा मनाउने

नयाँ दिल्ली, १० फागुन । पन्जाबका किसानहरूले दिल्ली मार्च (किसान विरोध सभा)  को योजना दुई दिनका लागि स्थगित गरेका छन्,...
नेपाल ए र क्यानडा-११ बिचको निर्णायक खेल आज, क्यानडाले टस जित्यो

नेपाल ए र क्यानडा-११ बिचको निर्णायक खेल आज, क्यानडाले टस जित्यो

काठमाडौँ, १० फागुन । नेपाल ए र क्यानडा-११ बिचको सिरिजको तेस्रो तथा निर्णायक खेल आज हुदैँछ । मुलपानी क्रिकेट मैदानमा हु...
Home
ताजा अपडेट
ट्रेन्डिङ
Search