Gyaan Ghar

Home

Advertisement

जाडोबाट बच्न यी चार कुरा खानुहोस्, जसको कयौँ फाइदा छन्

काठमाडौँ, ३० मङ्सिर । जाडो मौसम नजिकिँदै जाँदा हाम्रो खाने बानीमा पनि परिवर्तन हुन्छ । गर्मीको तुलनामा जाडोमा हामीले आफ्नो आहारमा केही कुरा समावेश गर्छौँ, जसले शरीरलाई न्यानो राख्छ र चिसो र रोगबाट बचाउँछ।

 

त्यसैले जाडोमा चिसोबाट बच्न शरीरलाई न्यानो राख्ने खानेकुरा खानुहोस् । यस्ता धेरै चीजहरू छन्, जुन खाँदा शरीरमा न्यानोपन आउँछ। जाडोमा आफ्नो आहारमा यी ४ कुरा समावेश गर्नु भयो भने तपाईँलाई फाइदा हुन सक्छ ।

 

खजूर
जाडोमा खजूर खानु निकै फाइदाजनक हुन्छ । खजूरमा भिटामिन ए र बी राम्रो मात्रामा पाइन्छ । खजुरहरूको प्रकृति तातो हुन्छ। जसले चिसो मौसममा राहत दिन्छ । यसले हाम्रो शरीरलाई भित्रबाट तातो राख्छ। यसमा फस्फोरस, पोटासियम, क्याल्सियम, म्याग्नेसियम र फाइबर पनि पर्याप्त मात्रामा पाइन्छ। जसले हामीलाई धेरै रोगबाट मुक्ति दिन्छ ।

गुड
जाडोमा गुड्को सेवन गर्नु निकै फाइदाजनक हुन्छ । गुड पेट र सम्पूर्ण शरीरको लागि धेरै लाभदायक छ। यसको सेवनले हाम्रो मेटाबोलिजम राम्रो रहन्छ । यो पाचनका लागि पनि निकै फाइदाजनक हुन्छ, यसमा आइरन पाइन्छ । जसले एनिमिया जस्ता समस्यालाई कम गर्न मद्दत गर्छ । साथै जाडोको चिसोमा गुडले शरीरमा न्यानोपन पैदा गर्छ ।

 

तिल
जाडो मौसममा तिलको दाना खानु निकै फाइदाजनक हुन्छ । तिलको गुण प्राकृतिक रूपमा तातो हुन्छ। त्यसैले जाडोमा शरीरलाई भित्रबाट न्यानो राख्न मद्दत गर्छ। तिलमा फ्याट र प्रोटिन पाइन्छ, जसले शरीरलाई ऊर्जा दिन्छ। यो हड्डीका लागि पनि फाइदाजनक हुन्छ । तिलको दाना खाँदा रोग प्रतिरोधात्मक क्षमता बढ्छ र रुघाखोकी जस्ता सामान्य रोगसँग लड्ने शक्ति मिल्छ ।

बदाम

जाडोमा बदाम खानु निकै फाइदाजनक हुन्छ । बदाममा राम्रो मात्रामा फ्याट र प्रोटिन पाइन्छ जसले ऊर्जा प्रदान गर्छ र शरीरलाई न्यानो राख्छ। यसबाहेक बदाममा भिटामिन ई, म्याग्नेसियम, फस्फोरस र अन्य खनिजहरू पनि पाइन्छ जसले चिसोसँग लड्न मद्दत गर्छ। बदाम खाँदा रोग प्रतिरोधात्मक क्षमता बढ्छ, जसले हामीलाई रुघाखोकी जस्ता रोगबाट बचाउन मद्दत गर्छ । त्यसैले जाडोमा बदाम शरीरका लागि निकै फाइदाजनक हुन्छ ।

यो खबर पढेर तपाईलाई कस्तो महसुस भयो ?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

प्रतिक्रिया दिनुहोस

राजनीति

स्कटल्यान्डमाथि अस्ट्रेलियाको सहज जित, इङल्याण्ड सुपर आठमा

स्कटल्यान्डमाथि अस्ट्रेलियाको सहज जित, इङल्याण्ड सुपर आठमा

काठमाडौँ । अस्ट्रेलियाले स्कटल्याण्डलाई पराजित गरेसँगै इङल्याण्ड जारी टी-२० विश्वकपको सुपर आठमा पुगेको छ । आइतबार सम्प...
काठमाडौंका यी स्थानमा दैनिक ४ घण्टा विद्युत् अवरुद्ध हुने

काठमाडौंका यी स्थानमा दैनिक ४ घण्टा विद्युत् अवरुद्ध हुने

काठमाडौँ । काठमाडौँका विभिन्न स्थानमा आइतबारदेखि सात दिनसम्म बिजुली अवरुद्ध हुने भएको छ। विद्युत् प्राधिकरणअन्तर्गतको काठ...
अन्पाको छैठौ साहित्यिक पदयात्रा सम्पन्न

अन्पाको छैठौ साहित्यिक पदयात्रा सम्पन्न

काठमाडौँ, असार २ । प्रकृतिसँग रमाउँदै साहित्यिक पदयात्रालाई निरन्तरता दिँदै आएको अखिल नेपाल प्रगतिशील लेखक सङ्घ(अन्पा)को छैठौ...
राष्ट्रिय परिचय पत्रका लागि टाइम कार्डअनुसार आउन काठमाडौँ प्रशासनको आग्रह

राष्ट्रिय परिचय पत्रका लागि टाइम कार्डअनुसार आउन काठमाडौँ प्रशासनको आग्रह

काठमाडौँ । जिल्ला प्रशासन कार्यालय, काठमाडौँले राष्ट्रिय परिचय पत्रको विवरण दर्ता गर्न टाइम कार्ड अनुसार आउन अनुरोध गरेको छ ।...
Home
ताजा अपडेट
ट्रेन्डिङ
Search