Gyaan Ghar

Home

Advertisement

कोशीमा एमाले सहित सरकारको मसालद्वारा विरोध

Advertisement
काठमाडौँ आश्विन ३० ।  कोशीमा एमाले सहितको मन्त्रीपरिषद् गठन गठबन्धनको समझदारीको विपरीत छ र त्यस प्रकारको सरकारको गठनले देशलाई प्रतिगमनको दिशामा लैजानको लागि उन्मुख गर्ने भन्दै नेकपा(मसाल)का महामन्त्री मोहनविक्रम सिंहले वक्तव्य जारी गरेका छन् । उनले वक्तव्यमा भनेका छन् ः
 हामीले कोशीमा बनेको एमाले सहितको सरकारको कडा शब्दमा विरोध गर्दछौँ । हामीले बारम्बार यो स्पष्ट गर्दै आएका छौँ कि ने.का.भित्रको प्रतिपक्षले, एकातिर, एमालेसित गठबन्धन गरेर सरकार बनाएर देशलाई प्रतिगमनतिर लैजाने प्रयत्न गर्दै छ भने अर्कातिर अमेरिकन परस्त तत्त्वहरूसित पनि गठबन्धन गरेर देशमा अमेरिकी साम्राज्यवादको इण्डोप्यासिफिक र तिब्बत सम्बन्धी रणनीतिको लागि नेपालको भूमि प्रयोग गर्नका लागि आधार तयार पार्ने प्रयत्न गर्दै छ ।
 हामीले पहिले पनि बारम्बार यो स्पष्ट गरिसकेका छौँ कि ने.का.भित्र चलिरहेको अन्तरसंघर्ष खालि त्यो दलसित मात्र सम्बन्धित नभएर त्यसमा कुन पक्षको जीत हुन्छ ? त्यसले देशको राजनीतिलाई गम्भीर रूपले प्रभावित गर्ने छ । ने.का.भित्रको सङ्घर्षमा कुन पक्षको जीत हुन्छ ? त्यो हाम्रो सरोकारको विषय होइन । तर त्यो अन्तरसंघर्ष जुन हदसम्म देशको समग्र राजनीतिसित सम्बन्धित हुन्छ, अर्को शब्दमा त्यसले जुन हदसम्म प्रतिगमन वा अमेरिकाको रणनीतिलाई सेवा गर्ने काम गर्दछ, त्यो हाम्रो सरोकारको विषय हुन जान्छ र देशलाई प्रतिगमन वा अमेरिकी साम्राज्यवाद परस्त दिशामा लैजाने कुनै पनि राजनीतिलाई हाम्रो पार्टीले. गलत मान्दछ र विरोध गर्दछ । कोसीको घटनाक्रमले त्यही प्रकारको राजनीतिक दिशाको सङ्केत गरेको छ र हामीले त्यसको विरोध गर्दछौँ ।
वर्तमान माओवादी र ने.का. सहितको गठबन्धन सरकारले नेपालको रािष्ट्रयता र अखण्डताको दिशामा अपनाएका अवसरवादी, ढुलमुल र राष्ट्रघाती नीतिहरूको विरोध गर्दै आएका छौँ । हामीले उनीहरूका अमेरिकी र भारतीय साम्राज्यवाद परस्त क्रियाकलापहरूको लगातार विरोध गर्दै आएका छौँ । त्यस सन्दर्भमा हामीले सरकारका एमसिसी तथा नागरिक विधेयकहरूको संसद् वा सांसदबाहिर पनि विरोध गरेका वा तिनीहरूका विरुद्ध सङ्घर्ष गरेका कारबाहीहरू उल्लेखनीय छन् । तर सरकारको त्यस प्रकारको नीति वा क्रियाकलापका बाबजुद वर्तमान सरकारले पूरै नै अमेरिका वा भारत परस्त नीति नअपनाएको कुराप्रति पनि हाम्रो ध्यान गएको छ । अमेरिका वा भारतले यो चाहन्छन् कि नेपालले आÇनो परराष्ट्र नीतिलाई पूरै त्यागोस्, चीनप्रति कुनै पनि प्रकारको मैत्रीपूर्ण सम्बन्ध नराखेर त्यसप्रति पूरै शत्रुतापूर्ण नीति अपनाओस् ।
तर वर्तमान सरकार त्यो हदसम्म जान तयार भएको छैन । त्यसैले अमेरिका वा भारतले नेपालमा वर्तमान सरकारको ठाउँमा यस्तो सरकार ल्याउन चाहन्छन्, जसले पूरै नै उनीहरूका निर्देशनहरूको अनुसरण गरोस् । त्यसका लागि उनीहरूले ने.का.को प्रतिपक्ष, एमाले सहितको सरकारको गठन गर्न चाहन्छन् । कोसी प्रदेशको सरकारको गठन त्यही दिशामा उठाइएको प्रारम्भिक कदम हो । यदि उनीहरूको त्यस प्रकारको प्रयत्न सफल हुँदै जान्छ भने त्यसबाट नेपाललाई, नेपालको लोकतन्त्र, राष्ट्रियता, अखण्डता समेतको लागि गम्भीर खतरा पुग्ने कुरा निश्चित छ ।
यो खबर पढेर तपाईलाई कस्तो महसुस भयो ?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

प्रतिक्रिया दिनुहोस

राजनीति

गाजामा ‘बफर जोन’ बनाउने इजरायाली योजनाको खुलासा

गाजामा ‘बफर जोन’ बनाउने इजरायाली योजनाको खुलासा

१७ मंसिर, तेल अहिब । इजरायली अधिकारीले गाजामा युद्ध पछिको बफर जोनको योजनाको पुष्टि गरेको छ । एक इजरायली अधिकारीले युद्ध पछि भवि...
राष्ट्रियसभा निर्वाचन कार्यक्रमः पुस २३ गते उम्मेदवारी दर्ता गराइने

राष्ट्रियसभा निर्वाचन कार्यक्रमः पुस २३ गते उम्मेदवारी दर्ता गराइने

१७ मंसिर, काठमाडौं । निर्वाचन आयोगले राष्ट्रिय सभा सदस्य निर्वाचनका लागि पुस २३ गते उम्मेदवारी दर्ता गराउने भएको छ । आयोगले माघ १...
तीन चार दिनकाे भेटघाट पछि थाहा भयाे, सरकारसँग जनता दिक्क छन्ः ओली

तीन चार दिनकाे भेटघाट पछि थाहा भयाे, सरकारसँग जनता दिक्क छन्ः ओली

१७ मंसिर, दैलेख  । नेकपा एमालेका अध्यक्ष केपी शर्मा ओलीले अहिलेको व्यवस्था विरुद्ध वितृष्ण फैलाउन अनेक तत्त्वहरूले काम गरिरहेक...
विनोद चौधरीको ताकेता पछि उखु किसानले पाए अनुदानको रकम

विनोद चौधरीको ताकेता पछि उखु किसानले पाए अनुदानको रकम

१७ मंसिर, नवलपरासी ।  नेपालका उखु किसानको साझा पीडा छ, न उद्योगले उखुको पैसा समयमा दिन्छन्, न त सरकारले उपलब्ध गराउने अनुदान रकम स...
Home
ताजा अपडेट
ट्रेन्डिङ
Search