Gyaan Ghar

Home

Advertisement

डा.जगमान गुरुङले झुट्टा र कपोकल्पित कुरा गरेको मसालको ठहर

काठमाडौँ, मङ्सिर ६  । काठमाडौँ । नेपाल कम्युनिस्ट पार्टी (मसाल) ले डा. जगमान गुरुङले महामन्त्री मोहनविक्रम सिंहबारे भ्रामक अभिव्यक्ति दिएको बताएको छ ।

प्रवक्ता रामप्रकाश पुरीले बुधवार एक स्पष्टीकरण प्रेषित गर्दै महामन्त्री सिंहले डा. गुरुङले भने झैँ राजा चाहिन्छ भनेर कतै पनि अभिव्यक्ति नदिएको भन्दै एउटा स्पष्टीकरण जारी गरेका छन् । स्पष्टीकरणको सम्पूर्ण विवरण यस प्रकार छ –

डा. जगमान गुरुङले मोहनविक्रम सिंह, मोहन वैद्य, नारायणमान बिजुक्छे(रोहित)ले नेपालमा राजा चाहिन्छ भनेर भनेको भनी एउटा कुनै कार्यक्रममा अभिव्यक्ति दिनुभएको छ । का. मोहन वैद्य र का. नारायणमान बिजुक्छेले उहाँहरू आफैले त्यसबारे आफ्नो स्थितिलाई स्पष्ट गर्नुहोला । यहाँ हामीले का. मोहनविक्रम सिंहबारे डा. गुरुङको जुन अभिव्यक्ति प्रकट भएको छ, त्यसबारे स्पष्टीकरण दिन चाहन्छौँ ।

सर्वप्रथम, हाम्रो पार्टीका महामन्त्री का. मोहनविक्रम सिंहले डा. गुरुङले भने झैँ राजा चाहिन्छ भनेर कतै पनि अभिव्यक्ति नदिएको कुरा स्पष्ट गर्न चाहन्छौँ । नेपालमा गणतन्त्र र धर्मनिरपेक्षताका विरुद्ध प्रतिगामीहरूले लगातार अभियान चलाउँदै आएका छन् । त्यस सन्दर्भमा प्रतिगमनका विरुद्धको सङ्घर्ष देशको वर्तमान स्थितिमा प्रमुख आवश्यकता बन्न गएको कुरा का. मोहनविक्रम सिंहले लगातार जोड दिँदै आउनुभएको छ । २०८० मङ्सिर ०५ गते जारी वक्तव्यमा पनि मङ्सिर ०७ गते प्रतिगामी उद्देश्यका साथ आयोजना गर्न थालिएको प्रदर्शनको विरोध गर्दै उहाँको वक्तव्य प्रकाशित भएको छ । त्यसरी डा. जगमान गुरुङले का. मोहनविक्रम सिंहबारे दिनुभएको अभिव्यक्ति पूरै झुट्टा र कपोलकल्पित भएको कुरा स्पष्ट छ ।

डा. गुरुङले मोहनविक्रम सिंहले राजा चाहिन्छ भनेको प्रमाणको रूपमा पछिल्लो समयमा जीवनारायण भण्डारीले योहो टेलिभिजनमा मोहनविक्रम सिंहसित लिनुभएको अन्तर्वार्तालाई उल्लेख गर्नुभएको छ । त्यो अन्तर्वार्ताको भिडियो हामीसित पनि सुरक्षित छ र सामाजिक सञ्जाल वा युट्युबमा पनि त्यो अन्तर्वार्ता जो कसैले पनि हेर्न र सुन्न सक्दछन् । त्यो अन्तर्वार्तालाई पूरै हेर्ने वा सुन्ने हो भने पनि त्यहाँ राजा वा राजतन्त्रको विरोध गरिएको कुरा स्पष्ट छ ।

त्यसरी डा. गुरुङले त्यो अन्तर्वार्तामा मोहनविक्रम सिंहले राजा चाहिन्छ भनेको भनी जुन प्रमाण उल्लेख गर्नुभएको छ, त्यसमा त्यो कुरा कतै पनि नभएकोले डा गुरुङले मोहनविक्रम सिंहबारे जुन अभिव्यक्ति दिनुभएको छ, त्यो पूरै झुट्टा र निराधार भएको कुरा स्पष्ट गर्दछौँ ।

यो खबर पढेर तपाईलाई कस्तो महसुस भयो ?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

प्रतिक्रिया दिनुहोस

राजनीति

दक्षिण कोरियाको ब्याट्री कारखानामा आगलागी, १६ जनाको मृत्यु

दक्षिण कोरियाको ब्याट्री कारखानामा आगलागी, १६ जनाको मृत्यु

काठमाडौँ । दक्षिण कोरियाको एक कारखानामा धेरै लिथियम ब्याट्री विस्फोट हुँदा आगलागी भएको छ । यस घटनामा १६ जनाको मृत्यु भएको...
सर्वोच्चको अन्तरिम आदेशपछि जोगियो फणीन्द्रको प्रदेश सांसद पद 

सर्वोच्चको अन्तरिम आदेशपछि जोगियो फणीन्द्रको प्रदेश सांसद पद 

काठमाडौँ । सर्वोच्च अदालतले गण्डकी प्रदेश सभा सदस्य फणीन्द्र देवकोटालाई तत्काल कारबाही नगर्न अन्तरिम आदेश दिएको छ । सर...
साउदी अरबमा हज यात्रामा मृत्यु हुनेको सङ्ख्या १३ सय नाघ्यो

साउदी अरबमा हज यात्रामा मृत्यु हुनेको सङ्ख्या १३ सय नाघ्यो

काठमाडौँ । साउदी अरेबियाको प्रशासनले हज यात्रामा मारिएका व्यक्तिको आधिकारिक तथ्याङ्क सार्वजनिक गरेको छ । साउदी प्रशासनका ...
अन्पाको कविता वाचन तथा समीक्षा कार्यक्रम सम्पन्न

अन्पाको कविता वाचन तथा समीक्षा कार्यक्रम सम्पन्न

काठमाडौँ, असार ९ । विचार र सिर्जनाको संयोजन गर्दै कविताहरूमा अझ निखारता ल्याउने उद्देश्यका साथ अखिल नेपाल प्रगतिशील लेखक ...
Home
ताजा अपडेट
ट्रेन्डिङ
Search